szaszłyki na grilla
Grill

Szaszłyki na grilla

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 10 minut | Czas gotowania/pieczenia : 20 minut | Porcje : 13 szaszłyków

Szaszłyki na grilla robię w różnych wersjach. Czasami są to szaszłyki z kiełbasą, innym razem uwielbiane przez wszystkich szaszłyki z kurczakiem. I oto właśnie na te drugie, znajdziecie przepis poniżej, bo są one hitem na każdym grillu. Gorąco zachęcam do wypróbowania mojego przepisu na szaszłyki na grilla z kurczakiem, cebulą i papryką.

Szaszłyki na grilla z kurczakiem

Gdy tylko rozpoczyna się majówka, to ja już myślę o grillowaniu :) Niestety póki co mieszkamy w bloku, więc grillujemy tylko wtedy, gdy jedziemy do naszych rodziców na wieś. Tak też było i tym razem, gdy tworzyłam ten oto przepis na bloga. Te pyszne szaszłyki na grilla powstały właśnie podczas grillowania u mojej Mamy. Gorąco polecam ten przepis, bo znikają z talerzy w mgnieniu oka, zwłaszcza gdy są serwowane w towarzystwie sosu czosnkowego.
szaszłyki na grilla z kurczaka

Szaszłyki na grilla – Składniki:

 • 1 podwójny filet z piersi – ok. 600 g
 • 3 łyżki oleju rzepakowego
 • 2 łyżeczki przyprawy Gyros
 • 2 średnie czerwone cebule – 200 g
 • 2 średnie białe cebule – 180 g
 • 2 średnie papryki żółte – 420 g
 • 2 średnie papryki czerwone – 420 g
 • patyczków do szaszłyków

szaszłyki z grilla

kurczak papryka cebula

szaszłyki z grilla

Przepis na szaszłyki na grilla:

 1. Filety z piersi kurczaka oczyścić z ewentualnych błonek i kostek. Pokroić w średnią kostkę o boku ok. 1,5 – 2 cm. Kostka nie może być też zbyt duża, by mięso, jak i warzywa piekły się dość równomiernie. Gdy kostka mięsa będzie zbyt duża, to istnieje ryzyko, że gdy warzywa już będą zarumienione, to kurczak niestety będzie jeszcze surowy w środku.
 2. Pokrojone w kostkę mięso drobiowe wrzucić do pojemnika lub miseczki. Dodać 3 łyżki oleju rzepakowego lub oliwy oraz 2 łyżeczki przyprawy Gyros i dokładnie wymieszać. Można też użyć innej, ulubionej mieszanki ziół do zamarynowania kurczaka na grilla. Przykryć pudełko/miseczkę i wstawić mięso na minimum 2 godziny do lodówki, by kurczak dokładnie się zamarynował (można na całą noc).
 3. Obie cebule (zwykłą i czerwoną) obrać z łupin, a następnie pokroić na ćwiartki lub ósemki. Następnie każdy kawałek rozdzielić na mniejsze cząstki.
 4. Obie papryki (żółtą i czerwoną) pozbawić gniazd nasiennych, a resztę pokroić w dużą kostkę (o boku ok. 2 cm).
 5. Przygotować 13 patyków od szaszłyków (lub więcej, ale mi wyszło dokładnie 13 sztuk szaszłyków na grilla). Na każdy patyczek nadziewać na zmianę wszystkie składniki (mięso z kurczaka, cebulę czerwoną i żółtą raz czerwoną i żółtą paprykę) aż do wyczerpania.
 6. Tak przygotowane szaszłyki na grilla umieścić na rozgrzanym ruszcie grilla i grillować do czasu aż mięso z kurczaka będzie dokładnie upieczone. Podawać np. z sosem czosnkowym. Smacznego!


kurczak przepisy
dania z kurczaka
szaszłyki drobiowe

4.8 / 5 ( 23 głosów )

2 thoughts on “Szaszłyki na grilla”

 1. Patyczki warto wcześniej namoczyć w wodzie. Wtedy na ogniu się nie spalą jeśli mamy grilla nad ogniskiem.

 2. Jajeszcze dodaję boczek doprawiony dzień wcześniej girosem olejem solą i pierś z kurczaka oraz warzywa wymienione w przepisie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here