virgin mojito przepis
Koktajle, soki i inne napoje Napoje

Virgin Mojito – drink bezalkoholowy

Virgin Mojito – drink bezalkoholowy, bardzo orzeźwiający, idealny na upały! Idealny dla kobiet w ciąży, czy też mam karmiących. No i oczywiście dla kierowców oraz całej rzeszy abstynentów ;)


Bezalkoholowy drink Virgin Mohito

Drink Mohito z rumem jest chyba jednym z najbardziej popularnych alkoholowych drinków. Jest mocno orzeźwiający w smaku, więc super smakuje zwłaszcza na letnich imprezach, gdy upały doskwierają. Jeśli nie możecie spożywać alkoholu (jak np. ja ;) ze względu na ciążę), bądź po prostu nie chcecie go pić, a macie ochotę na jakiegoś drinka, który nieco Was orzeźwi w te upały, to gorąco zachęcam wypróbować ten poniższy przepis na drink Virgin Mohito :)

Drink Virgin Mojito – Składniki:

  • 4 plasterki limonki (będzie to 1 cała limonka, bez końcówek)
  • 1 łyżeczka cukru brązowego lub 10 ml syropu cukrowego
  • 2 gałązki mięty z listkami
  • ok. 6 kostek lodu
  • woda gazowana – ok. 250 ml (najlepiej unikać wody mineralnej o wyraźnym aromacie)

drink bezalkoholowy mohito

Przepis na bezalkoholowy drink Virgin Mojito (Mohito):

  1. Z limonki odkroić końcówki, resztę pokroić na 4 plasterki. Wrzucić do wysokiej szklanki, dodać cukier i ugnieść za pomocą muddlera (lub za pomocą końcówki drewnianej części tłuczka do mięsa), żeby limonki puściły sok. Zamiast brązowego cukru lub syropu cukrowego z braku laku można użyć zwykłego, białego cukru. Zobacz wpis: Jak zrobić domowy syrop cukrowy do drinków?
  2. Kolejno dodać do szklanki gałązki mięty, którą wcześniej należy ścisnąć w dłoniach, by wydobyć z niej więcej aromatu. W przypadku mięty ogrodowej, która jest bardziej intensywna, wystarczy dodać kilka listków, by uzyskać ten sam efekt zapachowy i smakowy.
  3. Dodać kostki lodu i dopełnić szklankę wodą gazowaną (U mnie było to ok. 250 ml wody gazowanej o niezbyt intensywnym smaku. Wedle uznania zamiast gazowanej możecie dać wodę niegazowaną).
  4. Szklankę można ozdobić cząstkami limonki, listkami mięty lub słomką. Smacznego!

Polecam również wypróbować naszą alkoholową wersję tego drinka: Mojito przepis

Więcej inspiracji na drinki, nalewki oraz różnorakie napoje (alkoholowe i bezalkoholowe) znajdziecie w naszej zakładce tutaj: Napoje na każdą okazję.

mojito przepis

mohito bez alkoholu

4 / 5 ( 1 głosów )

1 thought on “Virgin Mojito – drink bezalkoholowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here