zapiekane gruszki z gorgonzolą i orzechami włoskimi
Kolacja Przekąski Przekąski na imprezę Przekąski na Sylwestra Sylwester - Przepisy na Sylwestra

Zapiekane gruszki z gorgonzolą i orzechami włoskimi

Przekąska do wina? Zapiekane gruszki z gorgonzolą i orzechami włoskimi to super pomysł! Pyszne dojrzałe gruszki z serem pleśniowym oblane miodem – brzmi pysznie? I tak jest! Wielbiciele serów pleśniowych będą zachwyceni! :)

Zapiekane gruszki z gorgonzolą i orzechami włoskimi – Składniki:

 • 3 gruszki (najlepiej już nieco dojrzałe)
 • kawałek sera gorgonzola – ok. 100 g
 • garść orzechów włoskich – ok. 22 g
 • 3-4 łyżki miodu
 • kilka gałązek rozmarynu
gruszki
gruszki przepisy

Przepis na gruszki zapiekane z serem gorgonzola:

 1. Piekarnik rozgrzać do 200 st. C (funkcja góra-dół, bez termoobiegu).
 2. Gruszki umyć, przekroić na pół i za pomocą łyżeczki wydrążyć środek z gniazdami nasiennymi. Ułożyć owoce wydrążeniem do góry, na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Między nimi poukładać kilka gałązek rozmarynu.
 3. Orzechy włoskie posiekać na mniejsze kawałki.
 4. Ser gorgonzola również pokroić na mniejsze kawałki.
 5. Orzechy i ser ułożyć na gruszkach (w ich wydrążeniach) i każdą gruszkę polać z wierzchu miodem. Ilość miodu należy dostosować pod swoje gusta smakowe oraz pod dojrzałość gruszek. Im gruszki są bardziej dojrzałe, tym bardziej są słodkie, a co za tym idzie – wymagają mniejszej ilości słodzidła, jakim jest w tym przypadku miód.
 6. Gruszki wstawić do rozgrzanego piekarnika i piec je przez ok. 20 minut (bardziej dojrzałe gruszki będą się piec krócej, a mniej dojrzałe chwilę dłużej). Smacznego!

Jeśli lubicie sos gorgonzola, to polecam wypróbować również przepisy takie jak: sos gorgonzola oraz kurczak w sosie gorgonzola. Super smakuje zarówno w towarzystwie ryżu, jak i kaszy.

zapiekane gruszki z gorgonzolą
4.8 / 5 ( 5 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here